Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Salaj - Ulqinakes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Rruget e ngushta
Ti mbuloj bora
Kjo zemra ime
Troket si ora

Une ty te pres
Te vendi i vjeter
Po kjo zemra yte
Dashuron tjeter

Ref (2x)
Tash sa muj e tash sa vjet
Zemra ime seshte e qet
Veq per ty moj ulqinake
Me mbyt malli i kesaj nate

Nga kalaja prej ne dritare
Bashke me kengen e kesaj kitare
I numeroj qiftet e perqafuar
E se besoj qe je e huaj

Ref (4x)
Tash sa muj e tash sa vjet
Zemra ime seshte e qet
Veq per ty moj ulqinake
Me mbyt malli i kesaj nate
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)