Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Bijat N'dasëm

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nana nuses o moj tu gzoft zemra
qika jote o kunat e jemja kur po
i shohim ne kadife t kuqe mashalla
moj ma e mira nuse
Sod e mora nusen nusja sikur drit
bijat po i thoj nanes do te rrim
dhe naj dit ta njoftojna nusen
dojna mir me ba ta din zemrat
tona qka kan mar per vlla
Nana nuses o moj tu gzoft zemra
qika jote o kunat e jemja kur po
i shohim ne kadife t kuqe mashalla
moj ma e mira nuse
Poj na bika nusja filxhanat me
kafe po i qeshka nuri hizmetin
pallafe do ta vesmi nanen ajo
din ma mir cila ma e para nusen
ndark me thirr
Nana nuses o moj tu gzoft zemra
qika jote o kunat e jemja kur po
i shohim ne kadife tkuqe mashalla
moj ma e mira nuse
Nana nuses o moj tu gzoft zemra
qika jote o kunat e jemja kur po
i shohim ne kadife tkuqe mashalla
moj ma e mira nuse
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)