Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Baresha

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Heej kam rrit shtatin
nder keto male
bashk' me qingja e me dele
dhe bilbila nder zabele
mbas kumboneve loje e gezime
si shqiponja ime

o era lu'n me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lulet bashk' po qeshen o nani nani
o dridhet mali cka u ba
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali cka u ba
o një baresh' prej nesh u nda.

o era lot me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali cka u ba
o një baresh' prej nesh u nda.
naninaninainaina naninanina...

Heej po tingllojne
shume kumona
gurgllon prroi malore
nalt ne qiell bjeshka me bore
n'bjeshk' dashnija vjen e madhe
sot nji pyll krej u kall.

o era lot me barin o nani nani
o eni shoqe t'lozim o nani nani
o fusha gaz po m'veshet o nani nani
o lule bardh' po qeshet o nani nani
o dridhet mali cka u ba?
o një baresh' prej nesh u nda.
o dridhet mali cka u ba?
o një baresh' prej nesh u nda.
naninaninainaina naninanina...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)