Më mbaj mend (për 1 muaj)

Himena Ymeri & Irini Pahumi - Jona Jona Peperona

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jona, Jona peperona
Jona shpirt dhe xhan
Ishe ti në ëndrat tona
Rreze dhe fllad

Jona, Jona peperona,
Solle gaz te ne,
Erdhe ti ne zemrat tona,
Si nje zog ngrite fole.

Refreni 2x:
Je si yll, lule je,
Ti ne shpirt diell
in mban,
Dhe balle henen ke,
Flutur je.

Je si yll, lule je,
Ti ne shpirt diellin mban,
Dhe ne ball,
Henen Jona ke.

Jona shpirt e xhan
...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)