Më mbaj mend (për 1 muaj)

Top Media - Shqiperi O Nena Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Rrjedhin o mengjeset,
rrjedhin si ujevara,
ja kështu mes njerëzve,
jeta jonë edhe hapat

Hyj dhe unë mes tyre,
shtoj një fjale, një këngë,
është kjo këngë e jetës,
për ty Shqipëri,
për ty Shqipëri moj nane

Me merr ne krahet e tua,
si merr femijen nëna,
qe ballin te ma puthi,
edhe dielli edhe hena.

Unë marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime,
dhe dorë për dorë rendim,
e shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin o buzembremjet,
rrjedhin kalterojne,
ne një kend te globit,
rritim jetën tonë

Hyj dhe unë mes tyre,
shtoj një fjale, një këngë,
është kjo këngë për jetën,
për ty Shqipëri,
për ty Shqipëri moj nane
Rruga me fllade kujtimesh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)