Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enxhi Vlashi - Shpirti Im Binjak

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
zemer ike larg
shume po me mungon dhe cdo
pjese e imja ty po te kerkon
por kjo largesi po me mundon
po iki me the po mos u merzit
tek un ti beso
edhe vec me prit
se pa ty nuk rri un asnje dit

refreni
kthehu i dashur
larg meje ti mos rri
kthehu o zemer
ne krahet e mi
asgje ska kuptim nese sjemi un dhe ti
asgje nuk ka kuptim pa ne te dy

netet dua ti kaloj ne krahet e tua
shpirti im binjak je vec ti per mua
zoti na bashkoi ne te dy
ti je princi im
drit e syve tmi\

ne endrrat e mia je imazhi im
do te thinjem sh[pirt un bashke me ty

kthehu i dashur larg meje ti mos rri
kthehu o zemer ne krahet e mia
asgje ska kuptim nese sjemi un dhe ti
asgje nuk ka kuptim pa ne te dy

ti kthehu i dashur larg meje ti mos rri
ti kthehu o zemer ne krahet e mia
asgje ska kuptim nese sjemi un dhe ti
asgje nuk ka kuptim pa ne te dy
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)