Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozana Radi - Une, Ti, Ajo...

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Alo?....Alo?...Cfare ke?....Hape telefonin...
A mund ta di si je te pakten?...Alo?...Alo?...

Jam shume mire une.
Do di the vetem te rrij.
S'mund te jete shoqeri.
Ti joshe buzet e tij.

....Alo? E di qe me degjon, por nuk eshte ashtu sic mendon ti....

Ti po puth,
Buze qe puthja une.
Nese s'te mjafton,
Me vrit ti edhe me shume.

...Alo...

Ref.
Une e humba tani.
E more ti.
Ty te humba te ka ai.
S'e besoja, por pashe me syte e mi.
Ju kam humbur qe te dy.

Ik lagohu!
Se ti jo s'e meriton,
Por nuk kam dhe pse renkoj.
S'i ve faj une nje dimri qe lule s'ka.
E pranoj.

....Po hape telefonin...Alo....

Te mjafton,
Tani qe shpirtin s'e kam?
Buza nuk me qesh,
As syri me nuk me qan.

Ref.
Une e humba tani.
E more ti.
Ty te humba te ka ai.
S'e besoja, por pashe me syte e mi.
Ju kam humbur qe te dy.

Ik lagohu!
Se ti jo s'e meriton,
Por nuk kam dhe pse renkoj.
S'i ve faj une nje dimri qe lule s'ka.
E pranoj.

.....Alo...Te lutem...ngreje receptorin.....
.....Ti je shoqja ime me e mire......
......Pastaj....Pastaj nuk eshte ashtu ci mendon ti...
.....Te lutem!...Me beso!......Alo?.....Alo?......

Ref.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)