Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Sejdia - Ku Ta Gjej Daullen Gjyshi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Keni pare a skeni pare
Nee pallat kemi nje djale
Prinderit halli i ka zen
Se ben naze ne te ngren
Ne kuzhine e ne ballkon
E ndjekin me pjate ne dore


Qejfin mamit mos ja prish
A tu befsha nje thel mish
Un se ha thelen e mishit po si ra daulles gjyshi
Je ne vete more beni
Ku ta gjejme daulle skemi
Ska daulle
Jo nuk ka
Epo mir dhe un nuk ka
E menduar thot mamaja
O gjysh ne gjeti belaja
Na ngeli djali pa ngrene
Skuqet gjyshi koken tund
Merr legenin nje bastun
Qe ti behet qejfi benit
I bie gjyshi legenit
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)