Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asgje Sikur Dielli - Disident

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk dua t’bindem,
nuk dua t’ndihem
Intim në mesin tuaj, jo
Më thuaj, ëhë

Unë kam provuar,
nam s’kam sajuar
Dhe sado jam munduar, jo
Dhimbja është shtuar, ëhë

Unë si bëj dot ballë,
Unë s’mund të jem vallë
Rit i juaj, jo
Unë nuk dua, jo

Do t’mbesim vetëm,
Unë ti dhe një tjetër
N’këtë planet të huaj, jo
Nuk jam dorëzuar, aha

Do t’mbesim vetem, unë ti dhe një tjetër
Do t’mbesim vetëm, unë ti dhe një tjetër
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)