Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ylli Baka - Teqja E Dorzes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mu shfaqe ne enderr
O teqe e Dorzes
Rruges degjova nje ze
Zeri i baba te Dorzes(x2)

Ne Maj tetëmbëdhjetë
cu ngjita teqes perpjet
Se e kisha amanet
te takoja zotin vet(x2)

Atje ku ndizen qirijnte
Puthin pragun me florijn
Edhe pleqe edhe te rrijn
Ja u befte zoti drit

O baba qofshi i luvduar
Mijera njerez ke sherruar
Fukarrejnt i ke ndimuar
Beqaret i ke martuar(x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)