Më mbaj mend (për 1 muaj)

Troja - Musa

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ich bin Musa Ish - Auslander
Dreizig yahre arbeit ne gurbet
Keine Sparen asnjë cent
Në Kosovë i qova krejt

Po i thrret Kosova bijtë e saj
O na shkoj jeta tu pi qaj.
O bini dije mos qoni kerre
e kemi met midis Mesjete

Ich bin Musa ish Gastarbeiter
Schawere arbejt tridhjet vejt
Nicht mehr gilfe asnji cent

Arbeiten Sie fur ihr geld
Po i thërret Kosova bijtë e saj
o na shkoj jeta tu pi qaj
O qoni pare mos bini ma kerre
Se na u mush veni plot teneqe
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)