Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Kur Kaloj Nga Korça

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kaloj buze Vjoses, Permetit shetis
Rri pak ne Kolonj dhe prap rrugen nis.
Se ne Korçe me presin mik e shok te zemres
I japin magji fjales edhe kenges.

Ref
Kur kaloj nga Korça dhe nga Pogradeci
Mbetem I mahnitur si ne enderr eci (x2)

Zbres ne Pogradec buze liqenit rri
Rralle te shikon syri te till mrekulli
Ohrin shetis liqenin I flas si njeri
Per Ohrin dhe Strugen sme duhen dylbi

Ref
Kur kaloj nga Korça dhe nga Pogradeci
Mbetem I mahnitur si ne enderr eci (x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)