Më mbaj mend (për 1 muaj)

B-Genius - Po Ma Han

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[B-Genius:]
Po ma han po s'pe lojna
Tjert sun pe nxojn
Veq sa taa kom prane
T'shpise i ka t'qarte
S'un e bon asnji hape
I thojne me rendesi
Eshte shkolla
Ajo prape menon
Ajo prape shpreson
Se s'don me i ik koha
S'don me met shohna
Po ma sill per okolla
Thujum qe m'don
Qysh du un
O beybe thujum qe m'don
Hala ma shume
Kur je me mu
Synin ton ta du
Po du me t'puth une
Ty ne buze

[Ref. 2x:]
Po du cdo nate
Eren me ta ni
Me ta prek doren
Me bo gjithcka me ty
Na kane zili
Edhe shoqet ta kane zili
Cka me bo ke lind per mu
E un kam lind per ty

[D.U.D.A:]
Ajo kalon ktu pari
Edhe provokon
Eshte asi qe ta ofron
Edhe s'ta kerkon
E Ti munohesh me dite
E me gjet menyren
Shoki sa here pe sheh
Po ta ndrron ngjyren
Ajo e don tjeterkon
Ti a nuk pe kupton
Sillet e pshtillet
E te i njejti shkon
Se ai ia bon
Bsh qashtu qysh e don
Ajo e don tjeterkon
Ti a nuk pe kupton
Po kta t'rite e sodit
Jane perzi jane bo lesh
Nuk po dihet kush me kon mo
Nuk po mirret vesh
Ju dalin pa tesha
Edhe s'mun mi preke
Per tradhtia tynve
Ata dojne me vdeke
Sakrifice ne dashni edhe
Ne tradhti
E njihere je i ri e ki
Kete knaqesi
Keshtu qe ma mire tash
Se dikur bohet vone
Mos e le qato me ik
Se kurre nuk mun me nxon

[Ref. 2x:]
Po du cdo nate
Eren me ta ni
Me ta prek doren
Me bo gjithcka me ty
Na kane zili
Edhe shoqet ta kane zili
Cka me bo ke lind per mu
E un kam lind per ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)