Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Xhemi Nokshiqi Muzai - Tropoja Kreshnike

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hedhim valle si vllau me vella
Kapur jemi Kra per kra
Kendojme kenge kenge Dardane.
Kendojme kenge e kenge Dardaneeeeeeeee
Hedhim valleeeeeen Tropojaneeeeeeee.
Tropoja kreshnike bujare fisnike.
Tropoja e lashte ne ty te kem dasht
Tropoja kreshnike bujare fisnike
Tropoja e lashte ne ty te kem dasht.
Hedhim valley edhe tundim boten.
Se harrojme ne kurr ate voter.
Nene Tropoje o lavdi e trolllit
Bajram Curri iMartir i kombit.
Nene Tropoje o lavdi e Trollit
Bajram curriiiiii Martir I Kombit.
Se harrojme ne ate legjendare
Mic Sokoli me jatagan.
E kujtojme ne pick te Lot.
Qe ja vuri gryken topit
Se harrojme ne ate legjendar.
Mic Sokoli me jatagan.
E kujtojme ne me pick te lotit,
qe ja vuri.
Gryken topit
Tropoja kreshnike bujare fisnike
Tropoja e lashte ne ty te kem dasht.
Tropoja kreshnike bujare fisnike.
Tropoja e lashte ne ty te kemi dasht
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)