Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Dridhe Shtatin Dridhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2x
Ty moj flokgjate, ty te rafte pika.
Ngutu ngutu eja, se na iku dita

2x
Per mua sy jeshile, dridhe shtatin dridhe,
Te lutem sy jeshile, mos ma bej me hile.

Ha ha ha

2x
Vec nem nje puthje, se na iku nata,
Lerma lerma gjoksin, ne kto duar ten grata.
Per mua sy jeshile, dridhe shtatin dridhe,
Te lutem sy jeshile, mos ma bej me hile.

Ha ha ha.

2x
Per mua sy jeshile, dridhe shtatin dridhe,
Te lutem sy jeshile, mos ma bej me hile.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)