Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Ma Dhe Buzën Ngjyrë Shegë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ma dhe buzen njgjyre shege
Syrin tend, qe me la pa mend
Kur me puthje dhe kur qeshje
Belbezoja,emrin tend.

Sa t’kam dashur vetem une
Asnje tjeter, jo jo nuk di.
Trupi yt esht’ si nje lume
Ku notoj,dhe not nuk di.

Refreni:
Ne u mbytsha n’ate lume,
Tjeter varr, jo nuk kerkoj.
Le te kete dallge shume
Vec atje un do t’notoj.
Vec ne t’pafsha ndonje tjeter,
Qe noton ne lumin tim.
Do te ik, dhe me sdo kthehem,
Ty do t’kem vec nje kujtim.

Me dhe stinen e pranveres,
Dimrin tim e cove larg.
Rrotull kam me qindra njerez
Por si ty, asnje nuk ngjan.

Sa t’kam dashur vetem une,
Asnje tjeter, jo jo nuk di.
Trupi yt esht’ si nje lume,
Ku notoj,dhe not nuk di.

Refreni :
Ne u mbytsha n’ate lume,
Tjeter varr, jo nuk kerkoj.
Le te kete dallge shume,
Vec atje un do t’notoj.

Vec ne t’pafsha ndonje tjeter,
Qe noton ne lumin tim.
Do te ik, dhe me sdo kthehem,
Ty do t’kem vec nje kujtim.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)