Më mbaj mend (për 1 muaj)

Voltan Prodani - Endem Neper Ere

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Yjet lart!!...i fshehu qielli
Ate nate... kur binte shi
Ta dish... sa te kam pritur,
Gjithcka.. je vetem ti
(Te dua dhe prane te ndjej)
(Te dua per jete te them)..

Nje dite mungonte dielli
Si ta ngrohja shpirtin tim?
Te dua dhe prane te ndjej
Te dua... perjete te them..

Ref.
Se ti je...gjithcka ne bote
Pa ty dielli, ngjan i ftohte...
Se ti s’je per mua thjesht... nje iluzion

(Degjo zemren, qe te do..)
(Dhe cdo fjale, qe thote ajo!!)
Se ti s’je per mua thjesht... nje iluzion

Sa (shume) te desha
Dhe prap te dua
Ti (je).. gjithe bota.
je, per mua...

nga larg, vjen nje mesazh
si zog...shpirtin ma ngrohu
Ti kurre...s’me ke harruar
Dhe pse koha... iku shpejt..
(Te desha dhe prap te ndjej...)

Dhe pse larg prej syve,
zemra ime prane te ndjen..
Do te rendem une prane teje...
Nese ti nuk vjen
Te ngrihem lart mbi rete (te endem)
i vetem neper ere...
Do ta marr me vehte diellin...
Do ta sjell...

Ref.
Se ti je...gjithcka ne bote
Pa ty dielli, ngjan i ftohte...
Se ti s’je per mua thjesht... nje iluzion
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)