Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blero - 154

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Fjal mbeten mbeten vetem fjal
a thu ku dal pa ty un tash
kejt jan msu me na pa bashk

Tash duhet me jetu bashk
edhe pse ne jemi nda
prap duhet mu perball

Si ka mundsi pas ne te dy
tjet nje mallkim i tij
tjet nje mallkim i tij
m'thuaj pse dikur t'thirrsha zemer
sot s'te thirri as ne emer
as ne emer

REF:
Se kjo buzqeshja jote
mbyti deri n'pafundsi
se mas saj u mashtrova
dhe isha shum i ri
qysh bre s'pate pak gjynah
qysh mujte me m'mashtru
veq zoti madh e din
veq aj ka me t'denu

E Tash mua mdhimet shum aj,
nje njeri i pafat
sikur un qe isha

Pse vazhdon?
Pse vazhdon ti te lendosh?
Me mekate ti jeto
nje dit do ta kuptosh

Si ka mundsi pas ne te dy
tjet nje mallkim i tij
tjet nje mallkim i tij
m'thuaj pse dikur t'thirrsha zemer
sot s'te thirri as ne emer
as ne emer

REF:
Se kjo buzqeshja jote
mbyti deri n'pafundsi
se mas saj u mashtrova
dhe isha shum i ri
qysh bre s'pate pak gjynah
qysh mujte me m'mashtru
veq zoti madh e din
veq aj ka me t'denu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)