Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Cana - Ne Tren Per Perzeren

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Se di a u kam treguar
e kam nje kenge o shum te mire
o plot uzdaj nene e bir
me se miri e kendoj dhe percjelli me pije
E kam nje kenge o pa mahi
edhe peja o e ka ni
ne lom e ne qarshi e ne metohi

Ref.. Skam lan kend o pa e permend
dashurise o i kam lan vend
dashurise o i kam lan vend o ne tren per perzeren

E mua njehere me ka thene nje plak
kenga e halleve u ben lak
kenga e halleve u ben lak
o se jeta nuk eshte kajmak
o nuk eshte kajmak

E kam nje kenge o pa e tepruar
eshte e lehte o per ta kenduar
e ne mahalle nuk eshte nje fmi
qe nuk e di

E kam nje kange o pa mahi
e tan kosova o e ka ni
e me se miri e kendoj
e kendon edhe ti
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)