Mihrije Braha - Si Cigaren E Fundit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me shkatrrove si stuhija e fort ..??

te kujtohen fjalt e mija- smuj me dasht ni tjeter.

PreRef: 2x
[Shum e leht per ty,
per mu shum e ran- tjeterkujt Zemren me ja dhan.]

Ref:
[Si cigaren e fundit me fike,
si cigaren e fundit dhe ike- tiiiii
kurr sme paske dasht.
Si cigaren e fundit me fike,
si cigaren e fundit dhe ike.
kujt i kom besu ne fund e pash.]


U merzita, teper qava- por nuk u mallkova.
Nuk e prita qe vjen ndarja,
nuk e meritovaaa.

PreRef: 2x

Ref:
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)