Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold Mc - Rruga E Pendimit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Gold Mc]
Tash po fol zemra e syt lot po qesin,
Po qona me Bismilah e pe marr Abdesin,
pi la punt e kqija e po kthena kah zoti,
se knaqsi mat madhe jo nuk paska robi,
Më fal mu Allah për kohen qe humba,
Se jeta ksaj bote shpesh mka ardhë te hunda,
Tani jom i lumtur i fort e krenar,
Jetoj i devotshum e jo gjynaqar,
E tash zemra po fol se boll jetova kot,
Faleminderit qe me udhzove oh i madhi Zot,
prandaj ti je fales dhe plot me mshir,
Vetem ty tperulem me vullnetin mat mir,
Lexo e mso e jeto me nder,
mos bo vepra te flliqta po bon vepra me vler,
Unë eca vazhdova naper krejt kto faza,
Lexoje vlla Kuranin se qajo o baza,

[Mentori Ref 2x:]
Ya Rrahmen, Ya Rrahim,
Të përulem Zoti im,
Më fal te lutem gjdo gabim,
Ti je falës padyshim.

Gjdo njeri oshtë qynaqar,
por më i miri prej tyre osht ai i cili Pendohet,
dhe ai i cili kërkon falje te Allahu,
Prandaj pendohu edhe ti para se te bohet von.

[Gold Mc]
Ti je i mshirshum fjalt e tua un besova,
bona gabime po me zemer u pendova,
E mir koka jeta me jetu si besimtar,
rrugen tane qe jom une jom shum krenar,
Namazi qetsim, Agjerimi letsim,
Gjdo gjë për ty Allah e boj pa pritim,
Du me bo vepra tmira e me dal pi gjynahev,
Deri nat moment kur edhe zemra ndalet,
Munsoma Allah edhe Qaben me pa,
Ihramin un me vesh e Tavafin me ba,
Mos mi mbyll syt pa e pa ket vend,
edhe nese des at'her rahat do t'jem,
ELHAMDULILAH për gjdo tmir që e kom,
Falenderimi takon ty me zemer po thom,
Falja ma e mir se gjumi thot edhe nezan,
Jom shum i lumtur zot qe jom MUSLIMAN.

[Mentori Ref 2x:]
Ya Rrahmen, Ya Rrahim,
Të përulem Zoti im,
Më fal te lutem gjdo gabim,
Ti je falës padyshim.

Gjdo njeri osht gjynaqar,
Por më i miri prej tyre osht ai i cili pendohet,
Dhe ai i cili kërkon falje te Allahu,
Prandaj pendohu edhe ti para se te bohet von.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)