Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjeta Palushaj - Simbioze

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Une e di ti nuk me njeh
E panjohura me rremben
Ne pasqyre, shoh pertej
Ate qe kisha nuk mund ta kthej
Udhetare ne netet pa gjume
Rrugen qe zgjodha po shkoj
e ne tablote, ngjyra pa fund
Veten e gjeta

2x
Koha ndryshoi
Po triumfoj, zerin leshoj
ketu jam
Krahet i hap, tani fluturoj

Marrezi,je me thon
Kam lindur e tille e asgje s'me ndryshon
Boten vet pikturoj
Nuk mund te jemi njesoj
Vrapoj ne enderrat pa frike
Kujtoj kur me the mos ik
Sot aq larg nga ti
Kaq pran asaj qen un di

2x
Koha ndryshoi
Po triumfoj, zerin leshoj
ketu jam
Krahet i hap
Tani fluturoj

Hapi nuk ndal
Koha nuk fal
Ti me degjo me kupto me beso
Me prano...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)