Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tiri - Orë E Ndalur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Në dhomën time dielli zbret
Sot jo nuk e ndjej dorën që troket
Në mur varur rri ky shalli yt
E gjithçka e jotja është aty si një pikturë në syrin tim
Koha ndal , k'të çast ma fal

Orë e ndalur, e përmballur,
vetëm vetëm ka mbet'
Jam zemërthyer, kam frikë ta prek,
Ajo ... ajo ka jetë

Jo nuk e dëgjoj zërin tënd
Qetësinë se prish asgjë veç hapi yt i rënd
Në mur varur rri ky shalli yt
E gjithçka e jotja është aty si një pikturë në syrin tim
Koha ndal, k'të çast ma fal

Orë e ndalur, e përmballur, vetëm vetëm ka mbet'
Jam zemërthyer, kam frikë ta prek,
Ajo ... ajo ka jetë

Dhe pse s'të shoh ti je kudo
Në trup, në shpirt, lart atje
Orë e ndalur, e përmballur, vetëm vetëm ka mbet'
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)