Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edi Ademi - Zemer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ta maresha te keqen, ti o shpirti im
Ta kam ble unazen per njê propozim
Engjullushja ime a don me pranu
Ta fala jeten time, per me t'thon te du

Ref.:
Zemer ty, zemer zemer te kam
Ma thuaj një fjal qe po e kerkoj
Zemer ty zemer une veq ty Te du
Unazen ne gisht mbaje ti per mu

Ma thuaj oj zemer ta heqim ket gajle
Vdiqa une per ty valla ashiqare
Engjullushja ime pasha te madhin zot
Ke hy ne jeten time dhe nuk del dot

Ref.:
Zemer ty, zemer zemer te kam
Ma thuaj një fjal qe po e kerkoj
Zemer ty zemer une veq ty Te du
Unazen ne gisht mbaje ti per mu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)