Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - Vuj O Shpirt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Cka me dhan kur qysh sjom kur dashnin ma se kam
buzet qe i kam puth dikur ska me i puth ma kurr
buzet qe i kam puth me mall zemren ma kan kall

Vuj o shpirti jem ti vuj thuj me lot kto fjal ti thuj

O jamelodhe shum jam merzit trathtia m'ka mbyt
O jamlodhe e krejt jom drmu spo muj me jetu

A ka kush qe mkupton zemra e vrar qysh jeton

Buzet qe i kam puth dikur ska me i puth ma kurr
Buzet qe i kam puth me mall zemren ma kan kall

Vuj o shpirti jem ti vuj thuj me lot kto fjal ti thuj

O jamelodhe shum jam merzit trathtia m'ka mbyt
O jamlodhe e krejt jom drmu spo muj me jetu

Vuj o shpirti jem ti vuj thuj me lot kto fjal ti thuj

O jamelodhe shum jam merzit trathtia m'ka mbyt
O jamlodhe e krejt jom drmu spo muj me jetu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)