Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Bija E Kusherina

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
jo nuk esht ma si perpara
kur u m'ledhshin bijat
vishin edhe kusherinat
flak u bojke shpija

vallah kriske muhabeti
u drithke vendi si termeti
pishin kafe edhe knojshim
krejt mahallen e tranojshim

ref
bojshin pite qitshin flija
u knaqshin pleqt u knaqshin fmija
oh bre zemrat krejt na knaqshin
kush na kish inatin plaqshin

kty ne her ka pas jeshi
mu mledh bijat me ni shpi
e tash renet kan dryshu
jeta esht modernizu

ju moj bija kusherina
hajde dilni dilni rrina
dilni bojna muhabet
kjo dashnija ku na mbet

ju moj bija kusherina
ka ni kafe bashk e pina
si dikur ja nisim valles
bashk na bijat e mahalles

II
E tash krejt me telefona
muhabet nuk bon asnjona
as ni llaf ma nuk e n'drrojm
n'telefon kohen e cojm

dikur jena knaq per s'teper
u harru zakoni vjeter
nejat cysh i kena ba
vallah nuk po bahen ma

ref
bojshin pite qitshin flija
u knaqshin pleqt u knaqshin fmija
oh bre zemrat krejt na u knaqshin
kush na kish inatin plaqshin

kty ne her ka pas jeshi
mu mledh bijat me ni shpi
e tash renet kan ndryshu
jeta esht modernizu

ju moj bija kusherina
hajde dilni dilni rrina
dilni bojna muhabet
kjo dashnija ku na mbet

ju moj bija kusherina
ka ni kafe bashk e pina
si dikur ja nisim valles
bashk na bijat e mahalles

III
ku ka qika neper bot
i bekoft i madhi zot
na jeshun mahallen ton
vetem gzim paqit gjithmon

2x
defi po ban bam
na cohemi ne kam
nana po ban lum
ce ka bija shum
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)