Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Jam Gjakova

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Xeni:
Jam Gjakova e Yll Morina Elton Zherka e Permet Vula
Neper male ilir soba thot armikut sju perkula o hej

Gold Ag:
Unë jam Gjakovë e kuqe si gjaku brez mas brezi
mka hije bajraku shum her e vrame shum her e shkatrrume
gjithmonë krenare po kurr e dorzume yjet e mija djegin kufina yll fali Zoti jam vlla Yll Morina dashnin per Shqiprin ta deshmoj me varre e lava me gjak at Morin e Koshare t'mbrojta pa gjum
Kosovë dit e nat prej nga Shqiponja e deri n'Dujak guska i fali
shum trima tokes kta jan temel i Pavarsisë Kosovës asnjë
armiku kurr ne jet sju perkula po thotë Abeja ku tkam
Permet Vula o Bedria Shala ti pritna o Vlla se des bashk me ty e nuk te la ner shka

Xeni:
Jam Gjakova e Yll Morina Elton Zherka e Permet Vula
Neper male ilir soba thot armikut sju perkula o hej

Gold AG:
Unë jam prej Mehje e shum jam i hekun shumë i kam t'vram e shumë jan t'pagjetum me ty armik ska tjeter rrugëdalje me as ni qmim kurr mos um kerko falje se nana me fmijë ktu kurr nuk u qmalle loti i tyne kurr sjav ban halla
E sot krenare kush e ban Gjakovën djemt i ki trima si trim Ilir Soben o Elton Zherka ty pot pret Juniku ku shkel kama
jote nuk bin fra qetniku heu Rakovin po shum gjakun e derdhe
nuk jeton gjarpri ku ka Shqiponja qerdhe maskara e turtura
gjall nuk na nal mos harro kurr qe Gjakova sta fal me ndjenja
Shqiptare shum vite luve pra dine n'Gjakovë nuk ka vend per juve

Xeni:
Jam Gjakova e Yll Morina Elton Zherka e Permet Vula
Neper male ilir soba thot armikut sju perkula o hej
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)