Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mossi - Liga Kampionave

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dit e re pare t’re jom tu njeh
Rri i pit ja i ngrit veq tu ngreh
E ski ma real qashtu hi edhe n’dhe
E krejt e din per qka ke qka ke ble
Po tboj be si un asnjo ski me mujt
Kur pi ni tu fol per della do do
krejt po du me lujt
Zot un eci n’durt e tuja
rujem se spo di mu rujt
As qe pe kqyrim kush osht
as qa osht pi kryna gjethkuj
N’ket loj me kerkon nuk krahasona,
Me m’krahasu idhnona
I kom 100 fitore, ta luj si maradona
Pa fitim nuk munona,
arrestona lirohna
E kthehna n’fush si refer
veq qkepi kartona
Bitch I’m ballin’ ku karin e ki hallin
2 vet ma bin tallin,
2 tjer e marin mallin
Luftoj me 30 shok,
kur ta lshoj rrafallin
I dekti me t’dektin,
i gjalli me t’gjallin
Ska fjal qe m’pershkrun,
pa pare skryna pun
Ska tjeter kampion,
sdel kerkush qe na mun
Kush do qe don me lujt me jet, me jet e pagun
Hekra keni bo krejt, po 1 sjeni qe gjun

Ref 2x

Problemet vin me pare
Paret, bi**hat ashiqare
Liga kampionave
T’mushi me medalje x3

Hala po m’thirrin vet,
Qe njo 10-11 vjet,
Paret po mvin te dera,
Mrena mhin deri nkrevet
Masi po tdoket leht po du
Me tpa ty qysh pi bjen
Kur vjen fjala per della
Krejt e din qe jom ma della nven
M’permen qdo stacion
Un veq ndrroj formacion
Jom vet e zeza vetit
Jom gati per aksion
I marr paret e huja pa as 1 emocion
Osht liga kampionave
Un jom kampion
E di qe mu mtakon
Me bo qa ti sun bon
Se jom i lindun veq me jetu
Qa ti sun jeton
1 guri n’goj e kom
E maj e silli si bonbon
Jom shtylla kryesore e krimit
Pa mu s’funksionon
Qdo nat midis qyteti
Boj della vet i treti
E kur na lidhin dajt
Krejt i marr permi veti
Hala tu ik prej shteti
Qata sun po kthehna
Spo shitna as spo blena
Po shprehna qysh po ndjena

Ref 2x

Problemet vin me pare
Paret, bi**hat ashiqare
Liga kampionave
T’mushi me medalje x3
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)