Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elinel - Bizele

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Yeah yeah yeah yeah
El Dorado
Shit's about to go down (yeah)

Shume do njerez pi nij tu honger mut
Tu fol per mu sikur me m’njofte
Dikur ke honger mut per mu s'je ru, ke ra n'sprove
N’dac boj ligjin nese don kno dove
Rezultati o katastrofe
Me shok tanin e ndani bashke shokdhomen
Mos m'nervozo se duhet me t'rrotullu dhomen
Ftyren bira bira si kllompe
E kane pa qe jom i kriste tu ja bo sonden
Nanes tem i thane nbark e ki bomben
Kush o gati lironi dhomen
Po vjen ni sajko me shoku boten
Shoku, shokut runjani koken, priteni kosen
Normal qe kcej prej ballkoni se s'mun m'pritet me dale prej dere
Me ardhe sa ma shpejt te ti me ta dhi at far qehre
Mizere, mizere, mizere, mizere, mizere
Normal qe ki mu tut se vet arsyjet i nxerre
Se t'therri shpejt n'arterie
Me ta qite zemren n'fertere tutna ta marre si bizele
Sa per nivele, nuk muj me iu pa prej reve
Mu me m’mrri vyn magji, gjigand
Bizele, bizele

[REF.:] 3x
Bizele, bizele
Bizele, bizele
Bizele, bizele
Bizele, bizele

Po ku kari ta qiva ty nonen menove qe munesh mu shty me mu
Jom tu
Akumulu tu lulu tu kallxu qa keni kalu e pru
A thu a keni menu ju
Qe po luj kur po ju thom secilit ruju
Veq vazhdoni lojen me lu ju
Un s’pe shkruj kete tekst, veq pi thom o rresht
Ec ma mire shko hec shkruju, muju
S'mun m’perceptoni edhe pse kete rap se doni
S'repovatni, recitoni...
Shqip pe foli, s'pe kuptoni
S'o fort shpejt po ngadalsoni
Mos po doni mu me m’mrri vyn magji
Bizele, bizele

[REF.:] 3x
Bizele, bizele
Bizele, bizele
Bizele, bizele
Bizele, bizele
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)