Më mbaj mend (për 1 muaj)

Endri Prifti - Trëndafili Fshihet Nën Gjethe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Si mund të t'i shkruaj fjalët në një letër
Si mund të të flas që t'a kuptosh
Ktë zemrën time
Qe ndihet kaq bosh
Asnjëherë s'kisha menduar se ti je ky lloj
Ky lloj guri që zvordhet, gërvishtet e thërmohret
Duke u sorollatur e zhgaravitur rrugve
"Ditë e Natë"
Lartë e poshtë...

Qielli im
Shpirti im
Trëndafili im
Ti jo nuk e di
Se fshihet nën gjethe
Qielli im
Shpirti im
Trëndafili im
Ti jo nuk e di
Se fshihet nën gjethe

Diamantet nuk e ndryshojnë ngjyrën asnjëherë
Sepse jan kristal i çmuar
Që Derdhet shumë gjak
Për të dal në jetë
Ti kujtoje se kishe kuptuar zemrën time
Ti mendoje se dije gjithçka
Po nuk arrite të kuptoje shpirtin tim
Ti jo B***h, Asnjëherë...

Qielli im
Shpirti im
Trëndafili im
Ti jo nuk e di
Se fshihet nën gjethe
Qielli im
Shpirti im
Trëndafili im
Ti jo nuk e di
Se fshihet nën gjethe

Se ti je, Se ti je
Se ti je veç një emër
E unë jam
Unë jam njeri me zemër
Se ti sjell veç trishtime
Unë dua, Unë dua
Gëzim në jetën time

Intringatë, Genjeshtarë
Servila ju do mbesni
Se unë jam, Unë do jem
Legjenda Endri Prifti
Intringatë, Genjeshtarë
Servila ju do mbesni
Se unë jam, Unë do jem
Legjenda "Endri Prifti"
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)