Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu & Shpresa Gojani - Potpuri (Gezuar 2020)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
TAULANT:
O moj e mira mori
neper therra
O moj e mira mori
neper neper therra

O t'luta t'luta
mori sa ke vera
O t'luta t'luta
mori sa ke sa ke vera

SHPRESA:
O sa ke vera mori
na erdh vjeshta
O sa ke vera mori
na erdh na erdh vjeshta

O djal mat bukrin
more vet e deshta
O djal mat bukrin
more vet e vet e deshta

O ti djali pa martue
O ti djali pa martue
Shite shpine e merrem mue
Shite shpine e merrem mue

TAULANT:
Une shpine nuk e shese
Une shpine nuk e shese
ja dot marre ja dot vdese
ja dot marre ja dot vdese

Oj ti vajz e pa martume
Oj ti vajz e pa martume
Shite oren merrem mue
Shite oren merrem mue

SHPRESA:
Une oren nuk e shese
Une oren nuk e shese
Ja dot marr e ja dot vdese
Ja dot marr e ja dot vdese
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)