Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Meda - Presidenti Rugova

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Presidentit historik dy lule ja solla
Njanën nga Shqipëria nan,
Tjetrën nga Kosova,
Sot është përvjetori yt kur ike prej kësaj bote
Na mungon çdo moment urtësia jote.
Ref:
Te varri t'ban nder ty,e gjithë kosova
T'thojn faleminderit Ibrahim Rugova,
Te varri t'bajn nder ty,e krejt Diaspora
Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova.
Një flamur të Dardanis nga Mërgimi e solla
Eh si kujtim nga ti një grusht dhè e mora,
Sot është përvjetori yt kur ike prej kësaj bote
Na mungon çdo moment urtësia jote.
Ref:
Te varri t'ban nder ty,e gjithë Kosova
T'thojn faleminderit Ibrahim Rugova,
Te varri t'bajn nder ty,e krejt Diaspora
Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova,
President Rugova.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)