Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Mamaqi - Mall I Zjarrtë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Një mall i zjarrtë
të merr për mua
Në heshtje ti shëtit njëher
Nëse era e ngroht
Loz me flokët e tua
Ti dorën time do kesh ndjer.

Në vetminë tënde
Më kërkon mua
Përtej dritares
Sheh vec shii

Mos më thuaj se kurrë ske qarë
Shiu qe bie
Të sjell kaq mall

Më thirr do t'vij
S'të kam harruar
Me ty të ulem pranë

Një mall i zjarrtë
të merr për mua
Në qiellin tim
Fol një çast

Mos më thuaj se më ke harruar
Ky shi na solli
Pranë e pranë

Përtej dritares
Shiu ka pushuar
Më thirr të lutem vetëm një çast

2x
Mos më thuaj se kurrë ske qarë
Shiu qe bie
Të sjell kaq mall
Më thirr do t'vij
S'të kam harruar
Me ty të ulem pranë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)