Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Shoqja Si Moter

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kartolinen te pragu i portes
shoqe me zemer ta kam dergu
dije se me ki ne vend te motres
ne asnje fest nuk kam me te harru

e kam edhe nje dhurate
moter ty ta lash te kryt
nje lule dhe nje Cokollate
se ti per mu je sikur nane e dyte

REF
oh sa mir sa mire me i pa
bashke qika e gra
ja kan anen ja din renin
ka po shkojn e jeshojn vendin

oh sa mire sa mire me i pa
bashk qika e gra
me i pa bashk per bukuri
ku ka femra ka hijeshi

II
E nanes kurr si dalim hak
cka ti blej me duket pak
e nanan gjithe me pak u gzu
me thot boll vec ce tu kam kujtu

i kam nda disa dhurata
kam cef me i gzu kunatat
na kunatat shume i dojna
gjitha bashke kudo shkojna

REF 2x
oh sa mir sa mire me i pa
bashke qika e gra
ja kan anen ja din renin
ka po shkojn e jeshojn vendin

oh sa mire sa mire me i pa
bashk qika e gra
me i pa bashk per bukuri
ku ka femra ka hijeshi 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)