Më mbaj mend (për 1 muaj)

Syni - Zhelina

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A e din se na jena halo gjall
Hala me dostat n vend t par
Alltia shkon zjarr per nje fjal bohet llon
Skena frik ta thyej at dhomb
Nje familje e pranoj shoki jena nje mahall

Ref (x2)
Jam me dostat rrotullojm civilat
Skena koh per me shit mindillat
Midis rruges naten i bejm killat
Don me dit se ku esht zhelinat

S jena fake ne esht msu loja
Vim me hekra mshelet goja
Me t shpejta vin mangupat
Kallet vendi me patrona
Asnji seni nuk caktova jo un me ty nuk bashkona
Ajjj ajj gjujna shishe molotova ajjj
Mos me hile se t afrohena ajjj
100 kile neper kodra ajjj

A e din se na jena halo gjall
Hala me dostat n vend t par
Alltia shkon zjarr per nje fjal bohet llon
Skena frik ta thyej at dhomb
Nje familje e pranoj shoki jena nje mahall

Ref (x2)
Jam me dostat rrotullojm civilat
Skena koh per me shit mindillat
Midis rruges naten i bejm killat
Don me dit se ku esht zhelinat

Ky esht vendi ku jom rrit e kto sene i kom prit
Kjo nuk esht per mu cudit se zhelinen e kom drit
E kom pershtat un ket muzik
Per vendin tem un ku jom rrit nqoftse don ti me e dit
Hajde ktu e na she syt
Ma bojn syni e zbardhe ftyren per nime
Nuk me vyni sikur ylli jam ngjit lart asiher sun em sheh
Kush e mbyti hajd po e mbyti dhe nje her

A e din se na jena halo gjall
Hala me dostat n vend t par
Alltia shkon zjarr per nje fjal bohet llon
Skena frik ta thyej at dhomb
Nje familje e pranoj shoki jena nje mahall

Ref (x2)
Jam me dostat rrotullojm civilat
Skena koh per me shit mindillat
Midis rruges naten i bejm killat
Don me dit se ku esht zhelinat
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)