Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Kënga E Abetares

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ç'festë ka klasa jonë,
a e gjeni dot.
Abetaren përshëndesim sot.

Librin e këndimit sot ne po fillojmë,
Abetaren sdo ta harrojmë.

Shkronjë, shkronjë,
Fletë, fletë.
Më në fund e mbaruam,
çdo shkronjë mirë, drejtë.
Të gjithë i mësuam.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)