Më mbaj mend (për 1 muaj)

Venera Lumani - Pak Nga Pak

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti s'e di sa shume kam prit
Nje si ti me m'ardh nji dite
Të me thoje te kam xhan
E te me thoje te kam shpirt

Kur te pashe...
Une ne vend u ngriva e veten nuk e dhashe
Doja prape
Se kur te shihja, g'zoja
e ngjitesha me lart
ne qiell te shtate

REF.:
Nisa t'u afrova, pak nga pak
Gjersa e kuptova, pak nga pak
Se ti je shpirti im binjak
Truni dhe zemra m'u bon bashke
Tani dhe jeten po ta jap
ty pak nga pak

E mbaj mend
S'ishte e lehte ty me t'besu
Shume dyshimet mi kan shtu
Xhelozia me mundoi
S'di per ty, s'di per ty
S'di per ty a ish njesoj

Se kur te pashe...
Une ne vend u ngriva e veten nuk e dhashe
Doja prape
Se kur te shihja, g'zoja
e ngjitesha me lart
ne qiell te shtate

REF.:
Nisa t'u afrova, pak nga pak
Gjersa e kuptova, pak nga pak
Se ti je shpirti im binjak
Truni dhe zemra m'u bon bashke
Tani dhe jeten po ta jap
ty pak nga pak
Se ti je shpirti binjak
Truni dhe zemra m'u bon bashke
Tani dhe jeten po ta jap
ty pak nga pak

(Se ti je shpirti im binjak
Truni dhe zemra m'u bon bashke
Tani dhe jeten po ta jap
ty pak nga pak)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)