Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Rusi - Zjarri Im

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zjarri Im
A jam unë flaka, ku digjesh ti?
A jam unë zjarri, që mban në sy?
A jam e para, unë çmenduri?
Unë jam ajo, pas meje s'ka njeri

Hey, unë jam Era, vij me stuhi
unë jam e vetmja që kujtesën e fshij
Hey unë jam Era, jam era era jote
të marr me vete ty në diell e shi

Ti po m'thërret: zjarr! zjarr! zjarr! zjarr!
Ti po m'thërret: zjarr! zjarr! zjarr! zjarr!
Ti më thërret: zjarr!

Ay, ay, ay! Në sy më mbaj
Ay, ay, ay! Zemrën kam pajë(?)
Ay, ay, ay! Borën e shkrin
Ay, ay, ay! Se ti je zjarri im

Ay, ay, ay! Në sy më mbaj
Ay, ay, ay! Zemrën kam pajë(?)

Heyya!
Heyya!

Hajde ti me erën
Hajde merre zemrën
se ka lind për ty

aye, ye ye ye ye ye ye
aye ye ye ye ye ye ye
aye ye ye ye ye ye ye
aye ye ye, aye ye ye

(Light my fire!)

Hey, unë jam Era, vij me stuhi
unë jam e vetmja që kujtesën e fshij
Hey unë jam Era, jam era era jote
të marr me vete ty në diell e shi

Ti po m'thërret: zjarr! zjarr! zjarr! zjarr!
Ti më thërret: zjarr!

Ay, ay, ay! Në sy më mbaj
Ay, ay, ay! Zemrën kam pajë(?)
Ay, ay, ay! Borën e shkrin
Ay, ay, ay! Se ti je zjarri im

Ay, ay, ay! Në sy më mbaj
Ay, ay, ay! Zemrën kam pajë(?)

Heyya!
Heyya!

Hajde ti me erën
Hajde merre zemrën
se ka lind për ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)