Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daim Lala - Motra Jeme

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dashnia e motrës
Për vëlla s’paska fund
Si atëherë kur rritesh
Si n’djep kur t’përkund

Kur ishim fëmijë
Sa here jam vra
Me dhimbjen teme
Motër ti ke qa

Ref.

O motra jeme
Ma e mira n’botë
Kërkush ma ambël
Vëlla nuk më thotë

2.

Jeta s’i len bashkë
Gjithmonë vëlla e motër
Dashnia s’ndryshon
Si tash, si i vogël

Kur ishim fëmijë
Sa here jam vra
Me dhimbjen teme
Motër ti ke qa

Ref.

O motra jeme
Ma e mira n’botë
Kërkush ma ambël
Vëlla nuk më thotë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)