Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi & Mario Bregu - Shok E Vella

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kam shume miq e shok
Me ty qaj hallet
Ah te t’kisha prane
Te tunden malet
Eh cfare jete i thone kesaj
Kur ste kam prane
Vitet na ndane
Te lash prane nene e babane
Te harronim fukarrane
shpirtin une tek ju e kam
Ref”
Sa te kam pritur te me shikoje
Sa jam rritur
E tash me veten je cuditur
Hajde
Dhe une kam pritur
Te te shikoja sa je rritur
Sot dasmen tende do ta djeg o vlla

Afer sot te kam dhe buza m’thahet
Gjaku sbehet uje e koha sndalet
Eh cfare jete i thone kesaj
Kur ste kam prane!
Vitet na ndane
Te lash prane nene e babane
Te harronim fukarrane
Zemren ne në mes e ndame.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)