Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Asllani - Xhanem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Verse 1)
Ça, ke, pas, veç rrena! (RRENA)
E helem ti mrena, Skthena!
Ça ke bo MALENA,  sje knena!
Tu ka rrit ty menja, tash etja!
Ça, ke, pas, veç rrena! (RRENA)
E helem ti mrena, Skthena!
Ça ke bo MALENA,  sjena!
Tu ka rrit ty menja, sje vetja!

Kjo so sen sen sen sen sen
Pe pyt veten qysh po mlen len len len len
E di qe mdon vec po rren rren rren rren rren
Se me vetmin ti sun flen flen flen flen flen
(×2)

[Ref... ×1]
Xhanem mos um thir mo, mu TI TI!
Ca ke bo na le vet! Qysh, po RRI RRI?
Sdu me tpas mos se veç veç HELEM ti!
Paranoj me veten luj, veten ki!
XhanXhan Xhanem (UHH XHANEM)
Sen i keq ti helem! (HELEM!)
Me veten MONOTON! (MONOTON)
Ça ke thon po harron! (POO HARRON)

(Verse2)
Shum gjynah gjynah
Ska mo be be "NA"
Paranoj hala
Ti sje njejt jo!
Ca ke fol "rrena"
Ti nuk ke ndienja!
Per ty s rreh zemra!
Ktu ske ven ma jo jo!

Kjo so sen sen sen sen sen
Pe pyt veten qysh po mlen len len len len
E di qe mdon vec po rren rren rren rren rren
Se me vetmin ti sem len len len len
(×2)

[Ref... ×1]
Xhanem mos um thir mo, mu TI TI!
Ca ke bo na le vet! Qysh, po RRI RRI?
Sdu me tpas mos se veç veç HELEM ti!
Paranoj me veten luj, veten ki!
XhanXhan Xhanem (UHH XHANEM)
Sen i keq ti helem! (HELEM!)
Me veten MONOTON! (MONOTON)
Ça ke thon po harron! (POO HARRON)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)