Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tayna - Heroinat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jena kon queens qe n'fillim thirrem Teuta
Kelmend-t e kan pru Noren prej saj jan tut kta
Shote Galica u nis man, i kom çburrnu kta
Ju qes dardh per dark se tuta han dardha t'buta

Hajde qendisim na ni hit si Marigona.
Me mu me fol veç pellagnisht si "dodona"
Se krejt jan heroina ktu n'trojet tona
Me bo me ma sha ti shqipen tu ka ** nona

Ftyra u qel sikur gonxhe
Me prek n'moter u dogje
Me bo me m'hi ti n'magje
Familja e madhe me shtagje

N'sofer ktyne krejt i hajm
Pran uj krejt i lajm
Me dasht me dit krejt i nxojm
Hiq pa kon drit krejt na bojm

E kena na Nogjmijen
Edhe Vaçe kanarinen
Karakter e kem besen e kem Elena Gjiken
Un kom çifteli ti maje sa t'dush mandalinen
Tash prap jon tu pyt kush e solli Doruntinen?
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)