Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mandy - Kuq E Zi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
"Ky truall eshte atdheu yne ne kemi gjuhen tone zakonet tona kulturen tone ndaj sot te mbledhur ne kete kuvend te madh historik shpallim para gjithe botes vullnetin e popullit tone sovran"
Kuq e zi
Kuq e zi
Kuq e zi
Kuq e zi
Sirenat nuk ndalojne
Nga tjeret pra na dallojne
Lun zemra kur fitojme
Peshojme pra kudo qe shkojme
Bejme vepra nuk premtojme
Shenojme pra jo nuk tentojme
Na nuk kena veq 1 feste
Po çdo dite vlla na e festojme
Nese prekim kuq e zi
Gjuj gjuj gjuj
Se na jena gjak i nxehte
Mos luj luj luj
Nuk na la kjo histori shkruj
Shkruj shkruj
Ngrohtesine e vendit tend
Nuk ta jep vendi hujj
Kuq e zi
Kuq e zi
Kuq e zi
Kuq e zi
A je je kuq e zi
Sikur un edhe ti
A je je kuq e zi
A qan zemra per Shqipni
A je je kuq e zi
Sikur un edhe ti
A je je kuq e zi
A qan zemra per Shqipni
Se tona i boj pr ty ty
Oj nana Shqipni-ni
Kejt globin kam me ly
Anemban kejt kuq e zi-zi
Sa shume do qajn per ty
Patriot e gurbetli-li
Se mallin ty ta ndjen
Nga EUROPA NË ANGLI-LI
KEJT BOTA NE NA NJEH VETEM PER KAMPIONA
SE ÇDO GJE QE KENA LUJT
E KENA LUJT ME TONA
SA RRUG NA I KON NXON SYT
ME MJETE T RONA
NUK I KAN SHEIKH O PLAK
PO I KAN SHQIPONJA
Kuq e zi
Kuq e zi
Kuq e zi
Kuq e zi
A je je kuq e zi
Sikur un edhe ti
A je je kuq e zi
A qan zemra per Shqipni
A je je kuq e zi
Sikur un edhe ti
A je je kuq e zi
A qan zemra per Shqipni
A je je kuq e zi
Sikur un edhe ti
A je je kuq e zi
A qan zemra per Shqipni
A je je kuq e zi
Sikur un edhe ti
A je je kuq e zi
A qan zemra per Shqipni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)