Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nimet Leka - Mahalla E Vjeter

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa her ndonjë kitar apo ndonjë violin
amëlson çdo shikim,
apo nji përqafim
Dhe pa dashje un këndoj dicka prej shpirtit tim...
pa ty asgja ska kuptim
i zbrazt qyteti im..

Ref
Hej moj vajz në një mahall
lind e bashk jena rrit..
or e çast rri tuj t'shikju
ndër shoqe ban shej e drit
Në rrugic të pres me dal
me ti puth dy syt në ball
lumi un që t'kam n'mahall

Jo, s'më duhen netët
me heshtje në k'të Bot
kur un zgjohem si i dehun
pa pi asnji got
Dhe pa dashje un këndoj diçka prej shpirtit tim
pa ty asgja s'ka kuptim
i zbrazt qyteti im...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)