Më mbaj mend (për 1 muaj)

Koha - Mall

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Peshë e maleve më rendonë
Mallin tim e mas me gurrë
Si flamuri kur valonë
Rrug't e mija s'nalen kurr

Andrrat kurr si shoh n'mërgim
Lot e gaz tek pragu im
Atje veq zemra më flet
Ndihem plot dhe kur jam vet

Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj
Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj

Sikur f'mi ditës i qeshem
Kur ta marr atë rrugë të gjat
Nuk ni gjum as nuk ni lodhje
Gjer sa t'shkeli në timin pragë

Ti rrugicë e fëminisë
Asnjëher që nuk u lodha
Në cdo mbramje dhe agim
Fort më mund kët mallin tim

Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj
Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj

Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj
Mos më thuaj mos më thuaj
N'tokën teme jam i huj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)