Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ges Rabo - Meno

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref x2
Menoooo
Than skee me ja dal nisa nga zero,
Tani po dun nrrug me mnal mshofin si hero,
Po ju shof nga lart ju them hello
Eyoo helloooo

Verse 1
Meno sa mund tjet e leht
Qe cdo moment
Nrrug te ta bojn me gisht krejt
Ja ku jam vet,
Rasti konkret
Sma hongri per ca per mu po flet
Eyo e di?
Me dyret qe mu mi kan nyll do hapja 1 mobileri,
Sot ma thon emrin bojn ceremoni,
E di do lej gjurm n'histori

Sharje,kritika,intriga me tek flow i fika,
N'kto lirika tu hap tematika mbaji shenim pikat
Nkodradikta me kta qukapika? Skam ca i du thikat
I kap frika bohen dramatika dun uj si n afrika
Ligje masi thyva shpika,
Jena larg me galaktika,
Statistika tliga neper kronika
Qe masi konget i qita
Full me psiqika klinika
I cmena me ket e dita
Hahahaaa prit...meno

Ref x2
Menoooo
Than skee me ja dal nisa nga zero,
Tani po dun nrrug me mnal mshofin si hero,
Po ju shof nga lart ju them hello
Eyoo helloooo

Verse 2
Meno gjith nrrug sot po mshofin si Zot
Meno gjith nrrug sot po mshofin si mbret
Kurr nuk u hapa po kam zemren plot,
Kado qe  mshofin po mjapin rrespekt
ca si shoqni,ca si autoritet
ca me dhurun, ca e fitova vet
Veprat jo fjalet parimi im n jet
luan i qet n'habitatin e vet

Ky o mentalitet qe vret cdo kontigjent n'vend
Vidhmi idet po ske indentitet
ti plas turinjt ntapet knockout nsekonden e tet
kuriozitet? sjena nga i njejti planet
Jom alien Qe 14 tu mos ma honger per shtet si me magnet jan tu mterhek problemet nga mrapa tu mndjek
kta t vobekt
dun 1 moment
Un kur tkem vdek
Du monument

Ref x2
Menoooo
Than skee me ja dal nisa nga zero,
Tani po dun nrrug me mnal mshofin si hero,
Po ju shof nga lart ju them hello
Eyoo helloooo
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)