Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lannex - Sa Net

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
S'kena fol qe sa net
S'jena pa qe sa net
Kaniher malli m'merr
Veq me bo muhabet
Qe sa kohe un jom vet
Bajat mu kan bo krejt
T'hupa ty hupa veten
Tash pe shof se qka m gjet
Veq muna me t'rrejt qe jom mir se s'jom
Po rri qut un deri von
Po rri tu qu veq selam
Gjdo sen me ty n'mene e kom
Dhimbja e madhe amo spo kalon
Kjo dashni m'dul maraton
Kem mu pa heret a von
Se për ket jet, un andërr t'kom
Per ty pys, se merr malli
Sa kujtime sun i nali
Me ty sa foto sun i fshi
Ah sa m'kujtojn nostalgji
E shkrune shkrune koka kan
Me u nda na dy pergjithmon
Fajin skom tentu me ta lon
Po ty nuk tgjykoj,
Jom pajtu me fatin
Se qato qe e dojm,
Jo kurr sun e marrim
Sedin qa kom n'zemer,
edhe pse spo ma sheh vajin
Ty gjith ka me t’dasht,
deri sa tma hapin varrin

Jom i fortë nuk dorëzohna
Po kur i kujtoj do gjana
M'shtinë n'shumë menime 'rana
Gajret pom jep veq Nana
Ty ti kom fal te tana
Po kurr pishmon su bona
Sjon pesh as do miliona
Kur s'nim as telefona
Gjdo ditë jom nprofil tanin
Aje lidh me naj njonin
Për ty interesona
E ke lan keq ti njanin
Kurr rahat nuk u bona
Mo kurr rahat su bona
Prej ditës që u ndamë
Zemra si mem ra n'Koma

Për ty pys se merr malli
Sa kujtime sun i nali
Me ty sa foto sun i fshi
Ah sa mkujtojnë nostalgji
E shkrune, shkrune koka kan
Me u nda na dy përgjithmonë
Fajin skom tentu me ta lon lon lon
Ref...2x
Po ty nuk tgjykoj oj
Jom pajtu me fatin
Se qato qe e dojmë
Jo,jo kurr sun e marrim
Se din qa kom nzemër
Edhe pse spo ma sheh vajin
Ty gjith kom met dasht
Deri sa tma hapin varrin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)