Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cher - Christmas (Baby Please Come Home)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Its Christmas, baby please come home,
Its Christmas, baby please come home,

Christmas,

The snow's coming down,
I'm watching it fall,
lots of people around,
baby please come home.

Christmas,

The church bells in town
are ringing of snow,
what a happy sound,
baby please come home.

(chorus)
They're singing deck the hall,
but its not like christmas at all,
coz i remember when you were here
and all the fun we had last year

Christmas,

Pretty lights on the trees
I'm Watching them shine,
you should be here with me,
baby please come home,
baby please come home,
baby please come home,
baby please come home.

(repeat chorus)

If there was a way,
I'd hold back each tear,
but its Christmas day,
baby please come home.

(repeat chorus)

If there was a way,
I'd hold back each tear,
but its Christmas day,
baby please come home.

(repeat chorus)

If there was a way,
I'd hold back each tear,
but its Christmas day,
baby please come home.

OH baby please come home
baby please
baby please
baby please come home

pretty lights on the trees
I'm watching them shine,
you should be here with me
baby please come home,
baby please come home,
baby please come home,
baby please come home,
baby please come home.

Christmas.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)