Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Ne Vallezim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Sonte"

Komente

Asnjë Koment

26/07/2011

2011-07-26T10:05:56+00:00Ne vallzim nje dite e shtune
syte e mi tek ty me mbeten
Desha tok te loznim shume
por nuk munda vec nje here
Rendin tek ju kush tju mari
bashke me ta vi dhe une
na the ti kush i pari
por per te dy arij ne fund
Mbremja jone feste e gjalle
mindis ciftesh ti ndrin
ne te dy ball per balle
se mindis nesh ka vec muzike
Ja tani vallzojme ne
gjith orkestra flak u ndez
ti si flutur shket perdhe
dhe une ngatrohem ne cdo kthese
Por na solli ne te dy
kur me ty une vallzoj
ne muzike e neper ritm
se ku ngaterohem se kuptoj


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet