Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kozma Dushi - Vajza Dhe Deti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza Dhe Deti".
3. Video është e këngës "Vajza Dhe Deti", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Kozma Dushi - Vajza Dhe Deti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"C'po Dremit Liqeni I Kalter"

Këngë e albumit:

"Sonte"

Komente

Asnjë Koment

13/04/2010

2010-04-13T20:21:52+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vajza Dhe Deti" kënduar nga Kozma Dushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 19 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
19

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gjergj Kaçinari - Vajza Dhe Deti

Bregut detit një vajzë e menduar
Flokët, era lehtë ja përkëdhel
Rreze dashurie hedh në zemër Hëna
Hëna, yjet, zhyten thellë në det

O det, o det, i kaltri det
Ti këngën time ma dëgjo
Ju iso mbamëni, o valë
Për dashurinë zëmra këndon
2x

Pranë detit, dikur shfaqëm dashurinë
Deti, më i pari dëshmitar
Ndaj mbrëmjeve, bregut ato vijnë
Ndaj sot vajza, këngën merr plot zjarr

O det, o det, i kaltri det
Ti këngën time ma dëgjo
Ju iso mbamëni, o valë
Për dashurinë zëmra këndon
4x

Për dashurinë zëmra këndon

Luan Zhegu - Vajza Dhe Deti

Bregut detit një vajzë e menduar
Flokët,era lehtë ja përkëdhel
Rreze dashurie hedh në zemër Hëna
Hëna,yjet, zhyten thellë në det

Refreni, 2 herë
O det,o det, i kaltri det
Ti këngën time ma dëgjo
Ju iso mbamëni, o valë
Për dashurinë zëmra këndon

Pranë detit,dikur shfaqëm dashurinë
Deti,më i pari dëshmitar
Ndaj mbrëmjeve, bregut ato vijnë
Ndaj sot vajza,këngën merr plot zjarr

Refreni, 2 herë

Për dashurinë zëmra këndon
Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë